Norite sulieknėti, o gal vargina prasta savijauta ir stinga energijos? Asmeninis mitybos planas – norintiems gyventi sveikiau.

Sužinokite kaip galite padėti sau jau dabar!

Mitybos planas –
stebuklinga piliulė ar dar viena apgaulė?

Norisi keisti mitybos įpročius ir gyventi sveikiau, bet neaišku, nuo ko pradėti ir ką su kuo derinti? Galbūt jau pastebėjote, kad dažnai mitybos planas siūlomas kaip geriausias sprendimas. Tik ar tai tiesa?

Pamąstykime kartu. Turbūt pritarsite, kad žmogus, siekdamas karjeros ir tam tikros pozicijos, stengiasi kelis mėnesius ar metus ir jam pavyksta įgyvendinti planą. Kaip ir viskas šiame procese gerai.

O kaip jums skamba mintis pagal tam tikrą strategiją susirasti antrąją pusę? Tarkime, žmogus įsigyja tikslų planą, kaip susirasti mylimą žmogų ir paeiliui atlieka kiekvieną žingsnį pagal turimą strategiją. Jau keisčiau, tiesa?

Norėtumėte idealaus plano, kaip užauginti vaikus? Įsigyjam strategiją, auginam ir viskas labai paprastai pavyksta. Jau skamba kaip iš fantastikos filmo?

Ar gali būti planas, kaip gauti daugiausia malonumo besimylint? Įsivaizduokite, kad įsigijote planą iš Petro ir viskas šauniai pavyksta be jokių pastangų, eksperimentų ar paieškų. Skaitant jau šiek tiek darosi juokinga, ar ne?

Tikiu, kad suprantate, kur link suku mintį. Esmė, kad ne kiekvienam tam tikras planas gali būti efektyvus, ne išimtis ir mityba. Sudėlioti tam tikrą strategiją, kada ir ką valgyti žmogui kelias savaites ar mėnesius, nėra paprasta užduotis. Tikrai neužtenka žinoti tik žmogaus amžių, svorį ir ūgį.

Mitybos planas naudingas ar ne?

Pirmiausia pradėkime nuo esmės – kas žmogui nutiko, kad mitybos planas tapo toks svarbus? O kaip jis iki šiol gyveno be jokio plano? Sakysite, kad dėl to dauguma ir turi viršsvorio bei sveikatos problemų. Taip, tiesos tame yra, tik problema tame, kad mes visi esame skirtingi, todėl vienas planas negali tikti man, jums ir jūsų kaimynams.

Tai ką daryti?

Norint sudėlioti asmeniškai jums tinkamą mitybos strategiją, man reikėtų kur kas daugiau informacijos. Privalau išsiaiškinti, kokie buvo jūsų mitybos įpročiai paskutinius porą metų. Juk visa kasdienybė pilna įpročių ir automatinių veiksmų, kuriuos atlikdami dažniausiai galvojame apie visai kitus dalykus.

Todėl per konsultacijas siekiu išsiaiškinti:

–   kiek galėtų būti užterštas organizmas;
–   kiek žmogus žino apie mitybą;
–   koks fizinis krūvis per savaitę;
–   koks aktyvumas darbe ir kiek streso patiriama ir kodėl?
–   kokių sveikatos negalavimų turi ir kodėl?
–   kiek ir kokius skysčius vartoja ir kodėl?
–   kokie mėgstami produktai ir kodėl?
–   kokius papildus vartoja ir kodėl?
–   kokius vaistus geria ir kodėl?
–   ko nemėgsta valgyti ir kodėl?
–   ir t. t.

Kaip matote, nėra taip viskas paprasta. Tik gavęs išsamią informaciją galiu dėlioti tam tikrą strategiją pagal jūsų poreikius, tačiau reikėtų suprasti, kad visą likusį gyvenimą nesivadovausite tokiu mitybos planu. Jums teks daryti „namų darbus“ ir mokytis atsirinkti, kas geriausiai tinka ir patinka.

Gavę iš manęs reikiamą informaciją:

–   žinosite, ką ir kaip daryti su savo mityba;
–   nuspręsite, kokie produktai jums skaniausi ir naudingiausi;
–   žinosite, kada juos valgyti;
–   mokėsite atsirinkti, kokie produktų deriniai palankiausi geram virškinimui;
–   kokie veiksmai pagerins savijautą ir pakels energijos lygį;
–   suprasite, kaip atsikratyti viršsvorio;
–   sužinosite, kas padeda gerai išsimiegoti. Juk poilsis turi didžiulę įtaką kūno svoriui ir emocinei būklei, kuri kontroliuoja norą valgyti vienokius ar kitokius produktus. Manau, žinote, jog būnant prastos nuotaikos norisi tam tikro maisto, ar ne?

Toks planas ir rekomendacijos jau bus pritaikyti asmeniškai jums, o įgytos žinios padės patiems orientuotis didžiulėje maisto produktų pasiūloje. Išmoksite derinti produktus, pagal jūsų organizmo poreikius, o jei kas nors keisis gyvenime, visada galėsite sulaukti papildomų patarimų.

Susisiekite ir aptarsime jūsų situaciją.

Ar girdėjote apie mitybos planą lieknėjimui?

Jei ši tema jums aktuali, neabejoju, kad girdėjote. Todėl noriu atkreipti dėmesį ir į jį. Įsivaizduokite scenarijų, kad internete radote pasiūlymą – mitybos planas lieknėjimui. Nusprendėte įsigyti. Deja, šiame plane išvydote rekomenduojamus produktus, kurių nemėgstate. Kas tada nutiks? Sukils neigiamos emocijos, pasipriešinimas ir negalėsite mėgautis maistu, galinčiu padėti pasiekti norimų rezultatų. Negana to, plane išdėstyta, kurią valandą ir ką valgyti. O gal jūs būtent tuo laiku nenorėsite, kas tada? Valgysite per prievartą? Jei taip, kokia šio plano prasmė, jei darysite tai, kas jums nepatinka?

Žmogus privalo valgyti tada, kai jaučia alkį, nes tik tuomet organizmas pasiruošęs virškinti ir efektyviai savintis maistines medžiagas.

Kokių teigiamų rezultatų galima tikėtis, jei mityba virs kariniu režimu?

Mano patirtis rodo, kad dauguma žmonių, nusivylę vienu planu, pradeda ieškoti kito, taip užsisuka užburtame rate. Naujas planas – tik dar viena išleista pinigų suma. Jei ir sulaukia rezultato, tai dažniausiai tik trumpalaikio. Tada vėl nusivylimas specialistu, iš kurio tą planą įsigijo. Be to, neretai puolama į kraštutinumus: dienos racione vėl atsiranda šlamštmaistis ir grįžta numesti kilogramai, o gal net dar keli papildomi priauga. Esu ne karta matęs, kai moterys ne vienerius metus bando įvairiausias mitybos strategijas ir dietas, tačiau rezultatų nėra.

Taip pat dažnai tenka pastebėti, kad žmonės ieško greito efekto. Pavyzdžiui, kaip sulieknėti iki vestuvių ar kitos progos. Bet turbūt suprantate, kad čia ne šukuoseną pasikeisti ar depiliaciją atlikti. Tai mūsų organizmas, nuo kurio priklauso gyvenimo kokybė. Jei iki tol negalvodami maitinotės ir nesilaikėte jokio režimo, taip kaupdami toksinus, tai kas nutiks nuo staigaus, neapgalvoto mitybos pakeitimo? Sunku prognozuoti, tiesa?

Todėl žiūrėkite į kiekvieną dieną, kaip į galimybę gyventi sveikiau, taip tausosite organus, psichiką ir bendrą savijautą.

Rekomenduoju į mitybos planus žiūrėti tik kaip į galimybę integruoti naujus ir naudingus valgymo įpročius. Arba kaip į strategiją sumažinti besaikį cukraus vartojimą, ar kaip padidinti suvartojamos ląstelienos kiekį. Tokiais atvejais būtų efektyvu, bet vėl grįžtame į tą patį tašką, kad planas turi būti pritaikytas asmeniškai jums.

Susisiekite ir kartu rasime geriausius lieknėjimo metodus.

Kokių planų laikosi sportininkai?

Tai turbūt vienintelis atvejis, kai profesionalus mitybos planas gali būti tikslingas. Sportininkas turi aiškią strategiją, kaip pasiekti tam tikrų rezultatų:

–   priaugti svorio, ruošiantis tam tikroms varžyboms;
–   netekti svorio iki varžybų;
–   sustiprinti raumenis;
–   pasiruošti varžyboms, kurioms reikia ištvermės;
–   ir t. t.

Tuomet tokia strategija gali būti išties naudinga. Joje viskas detaliai suplanuota:

–   maistas surašytas gramais;
–   vandens kiekis paskaičiuotas;
–   papildomi elementai, kuriuos būtina gauti iš maisto (vitaminai, mineralai ir t. t.) ir (ar) iš papildų;
–   tam tikri kraujo tyrimai, rodantys koks progresas;
–   ir t. t.

Sportininkas dažniausiai iš savęs išspaudžia viską, ką gali, kad pasiektų maksimalius rezultatus. Todėl profesionalus sportas turi pasekmes, nes eikvojami organizmo resursai. Manau, bet kuris sporto specialistas pasakytų, kad toks sportas turi savo kainą, kurios nereiktų pamiršti. Jei ir jūs profesionaliai sportuojate, tada sveikata reikia rūpintis labai atidžiai.

Jeigu nesate profesionalūs sportininkai, o tiesiog žmogės, norintys pagerinti savijautą, nes atsibodo jausti:

–   nuolatinį nuovargį;
–   vitaminų ir mineralų trūkumą;
–   pilvo pūtimą ir vidurių užkietėjimą;
–   viršsvorio keliamą diskomfortą;
–   ir t. t.

Rekomenduoju atsižvelgti į individualius organizmo poreikius ir nesivadovauti universaliais planais. Tiek sportininkui, tiek paprastam žmogui svarbu suprasti, ko reikia jo kūnui ir sveikatai.

Individualių konsultacijų metu, turėdamas detalią informaciją apie klientą, sudėlioju gaires, padedančias pasirinkti tinkamą dienos racioną ir režimą bei gauti norimus rezultatus.

Ar reikia skaičiuoti kalorijas norint atsikratyti viršsvorio?

Tai dar vienas populiarus klausimas, kurį išgirstu ne tik iš savo klientų, bet ir kitų žmonių. Jei norite pasiekti greitų rezultatų, tada taip – galima. Kalorijų skaičiavimas gali būti efektyvus, tačiau tai dar ne viskas.

Pirmiausia reikėtų integruoti naujus naudingus mitybos įpročius, kad jie taptų gyvenimo dalimi. Kai susitvarkysite mitybą, nebereikės taip rūpintis kalorijų skaičiumi. Laikui bėgant jos taps antraeiliu dalyku.

Kalorijų skaičiavimas taip pat gali būti naudingas sportuojant, norint padailinti kūno linijas. Kalorijos – tai energija, kurios reikia ne tik atliekant būtinus dienos darbus, bet ir besimankštinant. Žinoma, kalbu ne apie kalorijas gautas iš cukraus, o apie kokybiškas.

Norite sužinoti, kaip efektyviai panaudoti kalorijų skaičiavimą ir suderinti su sveika mityba? Susisiekite!

Ar vis dar norite kankintis su mitybos planais?

O gal jau laikas išmokti maitintis taip, kad galėtumėte mėgautis skaniu ir sveiku maistu bei džiaugtis gerėjančia savijauta?

Mitybos planas nėra stebuklinga piliulė. Jei norite subalansuoti svorį, pagerinti virškinimo procesus ir bendrą savijautą, reikės tinkamų žinių, suvokimo ir teorijos pritaikymo kasdienybėje.

Susisiekite jau dabar ir aptarsime, kaip galėčiau padėti pasiekti geriausių rezultatų, einant pačiu priimtiniausiu jūsų organizmui keliu.

Tomas Kravec
Jūsų geros savijautos vedlys

Susisiekime