Ar dažnai šis klausimas kyla ir jums? O gal tik šylant orams ar besiruošiant svarbioms šventėms, kada norisi atrodyti nepriekaištingai? Klausimas „kaip numesti svorio“ – vienas aktualiausių visame pasaulyje. Todėl atsakymų ir rekomendacijų taip pat daug, tačiau ne visada pateikiama informacija yra vertinga.

Pavyzdžiui, lieknėjimas – tai jau pasekmių šalinimas, tik daugelis koncentruojasi būtent į tai. Tačiau vertėtų susimąstyti, kokia yra pirminė priežastis. Galbūt nenustebinsiu primindamas, kad vienas iš pagrindinių faktorių, sukuriančių šią problemą – netinkama mityba.

Kiekvienais metais vis jaunesni žmonės susiduria su viršsvorio rūpesčiais. Rodos viešoje erdvėje patarimų, kaip numesti svorio yra begalė, tačiau stinga aiškios informacijos nuo ko pradėti ir kaip saugiai bei efektyviai spręsti šią problemą.

Jei pavargote nuo atsakymų paieškų, ar tiesiog norite taupyti laiką ir tikslingai siekti rezultatų – susisiekite jau dabar. Padėsiu rasti jūsų individualią viršsvorio priežastį ir kartu sudėliosime lieknėjimo planą.

Kada ketinimas numesti svorio tampa labai aktualus?

Sulieknėjimo tema aktuali:
–  pavasarį arba prieš didžiąsias metų šventes (Šv. Kalėdas, Naujuosius metus, pan.). Tai savotiški visuomenės standartai ir mada;
–  kai yra akivaizdus viršsvoris, keliantis ne tik estetinį, bet ir fizinį diskomfortą;
–  esant ligoms arba kylant jų grėsmei.

Galbūt jau pastebėjote, kad žmonės kasmet, tuo pačiu laikotarpiu skuba į sporto sales ir pradeda domėtis dietomis. Tai kartojasi nuolatos ir ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Jeigu tinkamai maitintųsi ir sportuotų visus metus ir visą gyvenimą, tokių klausimų „kaip numesti svorio“ turbūt visai nekiltų. Jei vis tik žiemą apsileidote, pavasarį nereikia stengtis numesti svorio vien tam, kad tilptumėte į vasarinius rūbus. Pirmiausia reikėtų galvoti apie sveikatą ir kiek toksinų bei kitų nereikalingų medžiagų prikaupėte. Vertėtų tai įsidėmėti.

Jei žmogus ilgą laiką nesirūpina savo svoriu, kūno sveikata ir tinkama mityba, vieną dieną pastebi (arba kas nors iš aplinkos pasako pastabą), kad jau peržengta riba ir laikas kažką daryti. O kuo ilgiau atidėliojami veiksmai, tuo labiau matosi viršsvoris, kol pradeda kelti vis didesnį diskomfortą. Tokiu atveju, reikės daug daugiau skirti dėmesio ir pastangų, norint pašalinti pasekmes.

Ne paslaptis, kad viršsvoris tampa viena iš ligų priežasčių – didėja kraujospūdis, išauga širdies ir kraujagyslių ligų grėsmė, vis labiau sutrinka visų organų veikla ir kt. Todėl gydytojui įvardinus ligą, jau nėra kitos išeities, kaip imtis kuo skubesnių veiksmų ir priemonių. Tarp jų ir mitybos bei sporto programos.

Norite visada tinkamai rūpintis savo kūnu ir sveikata, nelaukdami viršsvorio?

Mitybos mitai norintiems sulieknėti

Mitų tikrai netrūksta. Žurnalai, įvairūs naujienų portalai ir knygos rekomenduoja specialias dietas, tokias kaip grikių, citrinų, kokteilių ir pan. O kur dar reklamuojami įvairiausi baltymų kokteiliai, batonėliai ir papildai, kurie Per kelias savaites vėl paverstų jūsų taliją, kokia buvo paauglystėje.

Taip pat dažnai kalbama, kad norint sulieknėti negalima vaisių valgyti, nes juose gausu cukraus. Arba nevakarieniauti po 18 valandos. O norint numesti svorio būtina sportuoti po dvi valandas per dieną ir t. t. Juk visa tai girdėjote jau daugybę kartų, ar ne?

Klausiate – tai ką tada daryti ir kaip numesti svorio?

Mano patarimas paprastas – pirmas žingsnis tiesiog pradėti keisti mitybos įpročius. Pavyzdžiui, nuo rytojaus atsisakykite ilgai virškinamo maisto vakarienei ir pakeiskite jį šviežių daržovių salotomis. Toks paprastas veiksmas gali suteikti labai daug naudos.

Įpraskite taip maitintis kasdien, iškeisdami sunkų vakarienės maistą į lengvai virškinamą ir vitaminingą. Ir jūs pamatysite, kad po mėnesio jūsų kūnas jau pradeda keistis, savijauta gerėja, miegas tampa kokybiškesnis, nuotaika pakilesnė ir daržovės vis skanesnės. Tik vienas įprotis, o kokia galia!

Laikui bėgant galima integruoti dar vieną įprotį, laipsniškai, be streso, nerimo ir skubotumo. Juk daugeliui patinka viską daryti pamažu, nuosekliai, ar ne? Kam sau sukelti stresą srityje, kuri turi teikti malonumą?

Jei užduodate sau klausimą, kaip sulieknėti, pirmiausia nusiteikite, kad procesas turi būti malonus, be jokios įtampos ir reikšmingumo.

Norite sužinoti daugiau, kaip keisti mitybos įpročius?

Svarbus patarimas norintiems sulieknėti

Kas nutinka, kai žmogus pastebi savo viršsvorį? Nusivilia savimi ir nori kuo skubiau patobulinti figūrą. Taip tarsi atstumia dalį savęs, sukeldamas sau dar daugiau įtampos ir nerimo. Jei taip nutiko, kad priaugote kelis ar daugiau papildomų kilogramų pirmiausia priimkite save tokią (-į), kokią (koks) esi dabar. Tai atspirties taškas!

Tarkite sau: „taip, aš priaugau svorio, dėl to nesijaučiu gerai ir man tai nepatinka. Atėjo laikas labiau save mylėti ir rūpintis savimi, nes niekas kitas už mane to nepadarys.“

Negalima savęs kaltinti ar niekinti. Taip pat nereikia bijoti, kad nepavyks sulieknėti ir savęs gailėti. Tiesiog dabar yra taip, kaip yra ir tai skatina rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, kad pagerintumėte savijautą ir pasiektumėte savo optimalų biologinį svorį. Viskas labai paprasta.

Jei norite sulieknėti be įtampos ir su malonumu, susisiekite jau dabar.

Ar sveika naudoti maisto papildus?

Suprantu, kad ne visiems pavyksta gauti reikiamų medžiagų iš maisto, todėl rekomenduoju rinktis aukštos kokybės natūralius papildus. Bet tik tada, kai tiksliai žinote, kokių medžiagų jums trūksta.

Norėčiau išskirti chelatinės (angl. chelated) formos vitaminus, nes jų pasisavinimas daug efektyvesnis. Ši technologija naudojama jau pakankamai seniai, tačiau retas kuris apie tai žino.

Taip pat dar kartą noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad racionaliausias būdas išsiaiškinti ar jums trūksta kokių nors vitaminų – atlikti laboratorinius kraujo tyrimus.

Visada klientams patariu prieš kreipiantis į mane, pasidaryti kraujo tyrimus, kad būtų aiškiau, kokių medžiagų trūksta. Tada galiu sudėlioti mitybos racioną taip, kad maksimaliai gautų visas maistines medžiagas iš maisto produktų. Tą patį rekomenduoju ir jums.

Žinoma, yra tokių situacijų, kai būtina nedelsiant atstatyti tam tikrų medžiagų kiekį, tada į pagalbą galima pasitelkti ir tam tikrus papildus. Pavyzdžiui, esant geležies trūkumui, naudojami du papildai, padedantys ją efektyviau įsisavinti. Tai aktualu nėščioms moterims, nes jų kraujo parametrus būtina atstatyti nedelsiant. Taip pat sportininkams. Tiek nėščiosios, tiek sportininkai reguliariai darosi kraujo tyrimus ir tiksliai žino, ko trūksta. Todėl galima greitai integruoti vitaminus į dienos racioną ir sparčiau atstatyti jų balansą.

Jei visą šaltąjį laikotarpį praleidžiate Lietuvoje, tikėtina, kad gali trūkti vitamino D, tada racionalu gerti papildus, kad pašalintumėte jo trūkumą. O vasarą pasistengti kuo daugiau pasimėgauti saule.

Jeigu svarstote apie papildų vartojimą, pirmiausia labai svarbu atsižvelgti į daugybę faktorių, galinčių daryti įtaką vitaminų ir mineralų stygiui organizme. Susisiekite ir mielai pateiksiu labiausiai jums tinkančias vitaminų bei mitybos raciono rekomendacijas.

Sportas – lieknėjimo plano dalis

Turbūt daugybę kartų girdėjote, kad kiekvienam žmogui nuo mažens būtina fizinė veikla. Tik ar tuo vadovaujatės? O gal tikite, kad įmanoma būti sveikam ir pasyviam? Deja, taip nebūna. Mūsų kūnas sukurtas judėjimui ir aktyviai veiklai. Kuo ilgiau sėdite ar dirbate stovimą darbą, tuo labiau trikdomi įprasti, natūralūs organizmo procesai.

Sakote, kad neturite laiko? Tačiau nebūtina sportuoti kasdien po dvi valandas. Ar žinojote, kad pakanka tik 3 valandų per savaitę aktyvios fizinės veiklos ir jūsų kūnas jau veiks kitu režimu? Taip sistemingai deginamos kalorijos ir tvirtėja kūnas. Be to, organizmas gamina tam tikrus hormonus, kurie atlieka tam tikras funkcijas, atsakingas už svorio reguliavimą, miegą ir energingumą.

Esmė yra ne fizinės veiklos trukmė, o jos intensyvumas. Tinkamai ir reguliariai sportuodami tai suprasite. Aš taip pat intensyviai sportuoju tik po 3 valandas per savaitę. Tai tikrai nedaug. Tiek laiko turbūt rastumėte ir jūs, ar taip?

Rinkitės tokią fizinę veiklą, kokia jums patinka. Tai gali būti plaukimas, treniruoklių salė, aerobika, šokiai, dviratis, badmintonas, bėgimas, futbolas, rankinis, ar tiesiog treniruotė su savo kūno svoriu ir t. t. Sportas, kaip ir mityba turi teikti malonumą, o ne kančią. Tačiau kaip ir minėjau, pasirinkite tinkamą intensyvumą. Žinoma, laikui bėgant teks jį didinti, nes raumenys pripranta ir vėl aptingsta. O pajutus teigiamus rezultatus, norėsis tęsti. Jus motyvuos ne tik dailios kūno linijos, bet ir energingumas bei ištvermingumas.

Pagrindinė klaida, kurią daro daugelis norinčiųjų sulieknėti

Dar vienas dalykas, kurį daugelis ignoruoja – tai valgymas sveikų, bet jums neskanių maisto produktų. Kai renkatės tai, kas rekomenduojama, o ne tai, ko išties nori. Žinoma, aš nekalbu apie šokoladus, sausainius, bandeles, saldintus gėrimus ir t. t., nes tai iš esmės net ne maistas.

Kalbu apie šviežius produktus. Tikrai nebūtina valgyti papajų, nes jos turi naudingų medžiagų, jei jų nesinori. Rinkitės kitus vaisius ir daržoves. Jei šiuo metu norisi valgyti obuolius ar agurkus, kodėl gi ne? Rinkitės iš sveikų produktų tai, kas labiau patinka.

Prisiminkite mažus vaikus. Jie intuityviai renkasi maistą. Pavyzdžiui, vietoje siūlomo obuolio renkasi vyšnias ar šilauoges. Jei pradėsite valgyti jums patinkantį sveiką maistą, atgaivinsite prigimtinę kūno intuiciją. Jis pats praneš, ko tuo metu labiausia reikia. Tai garantuoja geresnį medžiagų įsisavinimą iš maisto. Juk organizmas pats pasako, ko jam reikia, sukeldamas apetitą būtent tam tikram produktui. O tai ženklas, kurio ignoruoti nederėtų.

Dėl ko iš tikrųjų siekiate numesti svorio?

Gana dažnai tiek moterys, tiek vyrai įsivaizduoja, kad numetę svorio ar kažkaip kitaip save patobulinę pagaliau susiras antrąją pusę. Stop! Lieknėjimas neturi tapti įrankiu šiam tikslui pasiekti.

Prioritetas turi būti jūsų sveikata ir asmeninė gerovė. Jei gera savijauta ir vidinis žavesys atkreips kitų dėmesį, puiku. Tai bus papildoma nauda.

Priaugus svorio po gimdymo, sveikata ir gera savijauta taip pat turėtų tapti pirminiu tikslu. Jokiu būdu nereikėtų jausti kaltę ar baimę dėl vyro požiūrio į pasikeitusias kūno linijas. Dažnai moterys tik įsivaizduoja, kad vyrui nepatiks suapvalėjusios formos, nors yra visiškai priešingai. Todėl nedarykite skubotų išvadų, verčiau dėmesį sutelkite į sveikatą ir gerą savijautą.

Apetitas ar alkis?

Labai svarbu išmokti atskirti, kas yra apetitas ir alkis. O jūs ar žinote skirtumą? Dažnas žmogus tik pajautęs apetitą skuba valgyti. To daryti tikrai nereikėtų, o ypač norint sulieknėti.

Jei pavalgėte ir po pusės valandos atsiranda lengvas apetitas, nereikia valgyti. Luktelėkite bent 2-3 valandas. Tiesiog išgerkite vandens ir numalšinsite apetitą. Beje, retas kuris atskiria troškulį nuo apetito. Galbūt tai nuskambės keistai, tačiau taip yra. Išbandykite, galbūt ir jūs dažnai painiojate?

Kas vyksta, kai jaučiamas alkis? Dažniausiai žmonės tampa irzlūs, nenori su niekuo bendrauti ir visi reikalai tampa nebesvarbūs. Vienintelis tikslas – maistas. Normalu, kad kūnas nori kuo skubiau gauti maistinių medžiagų, nes nuo jų priklauso organizmo sklandus funkcionavimas. Tad duokite kūnui, tai ko jis nori. Žinoma ne sausainių ar sumuštinių, o tai, ko jis tikrai nusipelno. Kaip manote, ko? Žinoma, sveiko maisto, kuriame gausu vitaminų, mineralų ir kitų vertingų maistinių medžiagų. Juk jis tiek dirba, kad patenkintų jūsų norus ir tikslus. Duokite viską, kas naudingiausia.

Alkis – pats geriausias padėjėjas besirenkant tinkamiausius organizmui produktus. Kai jaučiame tik apetitą, dažniausiai norisi kokio nors nesveiko maisto. Pavyzdžiui, riebių ir saldžių produktų, tokių kaip pyragaičiai, tortukai ir kiti kepiniai, turintys intensyvų skonį. Tačiau obuolys ar pomidoras nesukels tiek skonio pojūčių ir emocijų. Tik stipriai išalkus, obuolys taps labai skaniu ir juo mėgausitės. Jaučiate skirtumą?

Nemažai aptarėme, tik dar noriu akcentuoti, kad optimalus svoris:

–  leidžia gerai jaustis ir turėti daug energijos;
–  skatina pasitikėjimą savimi; – suteikia daugiau motyvacijos;
–  padeda išvengti tam tikrų ligų.

Jei dabar turite viršsvorį, pats laikas imtis priemonių ir pasirūpinti savimi su visa meile ir pagarba kūnui. Tada ne tik geriau jausitės, bet žavėsite aplinkinius. Juk visus traukia geros nuotaikos, pasitikintys savimi ir motyvuojantys kitus žmonės.

Gana kurti vis naujus ir naujus pasiteisinimus ir plakti save už tai, kad nėra taip, kaip galėtų būti. Tiesiog pradėkite nuo šiandien.

Susisiekite jau dabar ir įsitikinsite, kad jūsų tikslai bus pasiekti daug greičiau nei manote.

Susisiekime