Kaip tinkamai pasirūpinti kūnu, kad jis gautų visas reikiamas medžiagas ir būtų stiprus bei energingas? Kas naudinga, o kas tik pinigų švaistymas? Ką valgyti, o ko atsisakyti norint išlaikyti tam tikras kūno formas?

Jeigu ir jums kyla panašūs klausimai, turbūt jau svarstėte, kokia mityba sportuojantiems tinkamiausia.

Ieškodamas geriausių patarimų bei siekdamas norimų rezultatų, kažkada ir aš klaidžiojau informacijos platybėse. Tačiau tada trumpesnio kelio nebuvo – tik domėtis ir taikyti praktiškai, atsirenkant kas tinka, o kas ne. Dabar įgytomis žiniomis ir praktiniais patarimais dalinuosi su kitais.

Jeigu pavargote klaidžioti ieškodami tinkamų mitybos patarimų ar tiesiog norite eiti tiesiai į tikslą – susisiekite. Per individualią konsultaciją sudarysime tinkamiausią planą.

Ką reikėtų žinoti
apie mitybą sportuojantiems?

Mityba sportuojantiems skiriasi nuo įprastos tuo, kad joje strategiškai sudėlioti maisto produktai, kuriuose yra visi mikroelementai. Tačiau tai dar ne viskas. Priklausomai nuo žmogaus fizinio krūvio, amžiaus, svorio ir kitų svarbių faktorių, skirsis reikiamas angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis. Jei tai ignoruosite, nereikėtų tikėtis aukštų sporto rezultatų.

Tačiau visi norime geriausio rezultato, jūs taip pat ar ne? Tik jį kiekvienas gali pasiekti skirtingais būdais, net jei valgo panašų maistą ir renkasi tas pačias sporto šakas. Tad vienos rekomendacijos visiems nėra.

Visi sportuojame skirtingai ir renkamės nevienodas sporto šakas, krūvius, intensyvumą, tikslus ir pan. Esame įvairaus amžiaus, sveikatos būklės, patyrę kažkokias traumas ir t. t. Štai kodėl asmeninė konsultacija – efektyviausias būdas susireguliuoti sporto mitybą, nes atsižvelgiama į jūsų poreikius ir aplinkybes.

Kodėl reikalinga subalansuota mityba sportuojantiems?

–   Norint sumažinti kūno riebalų lygį
–   Padidinti raumenų masę – Pagerinti ištvermės parametrus
–   Padidinti jėgą ir greičio galimybes
–   Greičiau atsistatyti po fizinio krūvio
–   Ir pan.

Taip pat priminsiu, kad raumenys geriausiai atsistato, kai ilsimės ir miegame. Todėl greta mitybos nepamirškite ir tinkamo poilsio režimo.

Mitybos planas naudingas ar ne?

Jei sportuojate dėl savęs ir paprastų tikslų, reikiamas maistines medžiagas galite gauti iš maisto produktų. Svarbu tinkamai susiplanuoti dienos, savaitės ir mėnesio racioną, kad pakaktų vitaminų, mineralų ir kitų būtinų medžiagų.

Jeigu užsiimate profesionaliu sportu ir siekiate prizinių vietų čempionatuose ar varžybose, tada prie individualios mitybos plano galima derinti ir maisto papildus. Tačiau jie, mano nuomone, neturėtų sudaryti daugiau nei 5 % dienos raciono. Juk ne veltui jie vadinami papildais.

Dažnai sutinku trenerius ar mitybos specialistus, akcentuojančius papildų būtinybę. Jie net ir norintiems numesti svorio, ar šiek tiek priaugti, teigia, kad papildai turėtų sudaryti 10-30 % mitybos raciono.

Manau, kad tai labai netikslu. Kodėl? Nes ilgą laiką vartojant didelius kiekius papildų apkraunami organai. Juk sportuodami dėl geresnės sveikatos, manau, tikrai nenorėtumėte elgtis priešingai ir varginti savo kūną?

Klausiate, o kaip dėl vitamino D? Juk jo trūkumas gali daryti neigiamą įtaką organizmui ir jo atsistatymui po sporto. Taip pat gali pasireikšti ir kiti nemalonūs simptomai. Atsakymas paprastas – kartą per metus ar pusantrų pasidarykite kraujo tyrimus ir tiksliai žinosite, ar reikia ir kiek. Beje, daugiau informacijos apie vitaminą D rasite vaizdo įraše ČIA.

Nesate tikri ar jums reikėtų papildų? Susisiekite

Pasitikėkite savo organizmu

Daugybė mokslininkų tikina, kad žmogaus kūnas – tai ypatingai išmintinga „laboratorija“, kuri tobulai žino, kaip elgtis kiekvienoje situacijoje. Viskas vyksta tokiu tikslumu, kad protas net nesupranta ir nejaučia daugybės procesų.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad esame gamtos dalis ir žmogaus organizmas geriausiai pasisavina natūralias medžiagas.

Valgant tinkamą maistą, organizmas pajėgus daugybę naudingų ir reikalingų medžiagų sintezuoti pats. Svarbu gauti pakankamai kokybiškos ląstelienos, kad ji užtikrintų greitą medžiagų apykaitą. Ląsteliena reikalinga žarnyne gyvenantiems mikroorganizmams, sintezuojantiems daugybę vitaminų. Be to, ji atlieka labai svarbią funkciją – valo ir išneša toksinus iš žarnyno.

Dvejojate dėl tinkamos mitybos? Susisiekite jau dabar.

Mitas, kad mityba sportuojantiems – tikras vargas

Dažnai girdžiu, kad mityba sportuojantiems labai varginanti, nes būtina valgyti kas dvi ar tris valandas. Tačiau tai mitas. Jei jūs nesate profesionalus sportininkas ir nesiruošiate olimpiadai ar varžyboms, to daryti visiškai nebūtina.

Net jei jūsų mityba orientuota į tam tikrus pasiekimus varžybose, valgyti kas dvi ar tris valandas būtų reikalinga tik tam tikrą laiko tarpą, kad pasiektumėte norimus rezultatus. Tačiau sportininkai, nesiruošiantys varžyboms, valgo tiek kartų, kiek įprastas žmogus, sportuojantis tris kartus per savaitę po valandą dėl geresnės sveikatos. Žinoma, dar priklauso nuo sporto šakos. Visada yra išimčių.

Integruodami į dienotvarkę tinkamą mitybą galėsite:

–   padailinti kūno linijas;
–   sumažinti riebalų lygį organizme;
–   greičiau atsistatyti po krūvių;
–   geriau išsimiegoti;
–   tapti labiau pasitikintys savimi.

Tiems, kas turi poreikį priaugti raumens masės, tokia mityba neišvengiama. Kaip tinkamai pasirinkti produktus ir juos suderinti, kad mityba teiktų norimus rezultatus?

Susisiekite ir atsakysiu į visus rūpimus klausimus.

Kaip susijusi psichologija su mityba sportuojantiems?

Mes visi siekiame tikslų, dėl asmeninių priežasčių. Mityba ne išimtis. Todėl rekomenduoju savęs paklausti ir nuoširdžiai atsakyti, dėl ko norite, tarkim, priaugti raumenų ar padailinti kūno linijas? Gal dėl to, kad siekiate susirasti antrąją pusę? Tačiau žmonės įsimyli tikrai ne dėl raumeningo užpakalio ar didelio bicepso, ar ne?

Taip, sutinku, sveikas ir seksualus kūnas patrauklus. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie žmonės kompleksuoja dėl savo natūralios išvaizdos, net neturėdami jokių sveikatos problemų ar antsvorio. Tad gerai pagalvokite, kokios tikros priežastys jus motyvuoja ryžtis sportui ir griežtai mitybai.

Motyvacija turi kilti iš meilės sau, pagarbos kūnui ir noro juo tinkamai pasirūpinti. Tada būsite sveiki, jausitės puikiai, pasitikėsite savimi ir niekada nedarysite veiksmų iš trūkumo, kuris dažniausiai nesuteikia jokios naudos.

Sudėtinga sau prisipažinti? O gal nežinote, kaip sau padėti? Susisiekite ir nuoširdžiai pakalbėsime bei rasime geriausius sprendimus.

Susisiekime