Paskutiniuosius 3-5 metus tapo labai populiaru užsiimti tam tikromis praktikomis. Žmones bombarduoja didelis kiekis informacijos šia tema. Informacija pasiekia per įvairiausius šaltinius: knygas, socialinius tinklus, renginius, stovyklas ir t. t.
Žmonės bando viską, įvairiausias kvėpavimo praktikas, jogas, meditacijas ir t. t. Šiais laikais apstu įvairiausių kursų, kuriuose vos per kelias savaites gali tapti ekspertu, per kelis mėnesius mokytoju.
Vos tik įgavę naujos patirties, kai kurie skuba susikurti savo asmeninius internetinius puslapius ar profilius socialiniuose tinkluose ir pradeda mokyti kitus tam tikros praktikos. Vartotojai, radę juos klauso kaip pasiekti dvasinį tobulėjimą, būti stipresniems emociškai, išspręsti kažkokias psichologines problemas, ar net finansinius nesklandumus.
Deja, žmonių, kurie skyrė ne vienerius metus tam, kad patirtų patys pakankamai, išanalizuotų savo patirtį ir atsargiai pradėtų konsultuoti kitus, Lietuvoje labai nedaug. Mano manymu, labai nemažai yra mėgėjų, kurie turėtų dar daug padirbėti, kad įgautų praktinės patirties, nes kitus mokyti vien teorijos nepakanka. Taip pat retas kuris pradeda nuo bazinių dalykų, o jie labai paprasti. Tai – įpročiai. Mitybos įpročiai. Priklausomybės tam tikram maistui.
Norint pasiekti tam tikrų rezultatų plečiant savo sąmonę, augant dvasiškai ir stiprėjant emociškai, būtina pradėti nuo elementarių dalykų, o tai yra mityba. Maistas – tai kuras, o kai kuras tinkamas, sveikata yra stipri. Stipri sveikata – tai aukštas kūno energetinis lygmuo. Kuo jis aukštesnis, tuo lengviau pasiekti bet kokių tikslų gyvenime.
Kalbant apie mitybą, labai svarbu, kad žmogus suprastų, jog norint tobulėti, mes turime pirmiausia atsisakyti šlamštmaisčio, o ne į visą tą valgymo chaosą integruoti sveikesnius produktus ir tikėtis staigaus rezultato. Būtent nekokybiškas maistas iš žmogaus vagia energiją.
Kokie tai produktai? Labai paprasta – tai bet koks chemiškai atskirtas cukrus arba saldikliai, kurių apstu beveik visuose maisto gaminiuose. Taip pat alkoholis, rūkymas, įvairiausi gaminiai, kuriuose gausu konservantų ir t. t.
Pradedant bet kokią praktiką, pirmiausia žmogus, mano manymu, turėtų susivokti, kad jis nėra kūnas, jis tik gyvena kūne. Kūnas – tai tarytum automobilis, kuriame jis važiuoja per savo gyvenimą. Jei automobilis bus neprižiūrimas tiek iš vidaus, tiek iš išorės, vargu ar galima tikėtis kokybiškos ir patogios kelionės, ar ne? Jei sveikata „genda“ ir nuolat reikia ieškoti „mechanikų“, kurie sutvarkytų problemas, tuomet nebusime stabilūs emociškai ar fiziškai.
Jei degalinėje pardavinėtų ne tik dyzeliną ir benziną, bet ir kurą, nuo kurio mašina važiuotų greičiau ir staigiau, bet su sąlyga, jog tai kenks greičių dėžei, varikliui ir kitoms dalims, pirktumėte tokį kurą? Vieni tikrai pirktų, nes galima įsigyti kitą automobilį ir toliau spausti iš jo viską, ką galima, galvojant tik apie šiandieną. Bet skirtumas tarp automobilio ir kūno tas, kad kūną mes turime tik vieną šiame gyvenime. Tad jei jau gavome šį nuostabų „automobilį“, prižiūrėkime jį kaip dera. Prižiūrėkite savo Fiat kaip Bentley, o kai turėsite Bentley, niekada jo nenorėsite prižiūrėti kaip Fiat.
Jei žmogus suvokia, kad jo kūnas yra vienintelis jo „automobilis“ ir jį reikia mylėti, prižiūrėti, puoselėti, tuomet jis pasiruošęs pradėti bet kokias kitas praktikas, įskaitant ir tas, kurios gali kaip nors padėti kūnui būti tobulesniam arba atskleisti jo privalumus. Tarkim, kvėpavimo pratimai, kuriuos aprašiau savo pirmoje knygoje.
Šie labai paprasti pratimai gali atskleisti sugebėjimus, apie kuriuos nežinojote. Padedant kvėpavimo praktikoms, galima intensyviau sportuoti, nusiraminti, aktyvinti smegenų veiklą, geriau išsimiegoti ir t. t.
Kitos praktikos, skirtos dvasiniam tobulėjimui, taip pat glaudžiai susijusios su fizine būkle. Jei jūsų kūnas pakankamai aukštos energetikos, progresas bus lengvas, greitas ir garantuojantis rezultatus. Tik aukštos energetikos žmonės gali praktikuoti lengvai, ilgai ir efektyviai. Tiems, kurie nesupranta, kad mityba svarbiausias dalykas nuo kurio reikėtų pradėti besiruošiant dvasinėms praktikoms, tikėtis daug nevertėtų. Esu matęs ne vieną moterį, kuri bandydavo išspręsti tam tikras problemas gyvenime tam tikromis praktikomis, bet jai tai daryti būdavo pakankamai sunku. Energijos trūkumas neleisdavo nei atlikti praktikas pilnaverčiai, nei būti emociškai stabiliai.
Pastebiu, kad pradėję praktikuoti, žmonės pradeda valgyti kitokį maistą, bet žalingi mitybos įpročiai išlieka tie patys. Organizmui tai sukelia šoką, jis bando prie to prisitaikyti, o dar integruojamos įvairiausios praktikos. Keisdami mitybą žmonės neatsižvelgia į jokius organizmo veikimo principus, visiškai neišmano ir net nenori domėtis kaip tas organizmas veikia. O juk pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo kūno.
Tampa mada kalbėti apie aukštų vibracijų maistą arba apie šarmingą mitybą. Tačiau šie žodžiai iš esmės apie nieką. Viskas, ko reikia iš maisto, tai natūralių maistinių medžiagų, kurios pamaitintų kūną.
Kai kūnas gaus visas naudingas medžiagas, švarų vandenį, reguliarų fizinį krūvį, laikui bėgant žmogus pajus, kad jo energetiniai resursai didėja. Žmogus bus labiau motyvuotas daryti dalykus, kurie jam įdomūs, atsiras laiko dalykams, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Nes anksčiau tik teisindavosi – „neturiu laiko“, o išties nebuvo energijos.
Kai kūno energetika pakils, užsiimti tam tikromis praktikomis bus ne tik lengviau, bet ir rezultatai bus daug greitesni, pakaks energijos pasiekti tam tikras būsenas ar gylius. Padedant tam tikroms praktikoms, galima nemenkai pagerinti savo emocinę būseną, įgauti ramesnį protą, patirti tam tikrų būsenų, kurių niekada nepatyrėte. Meditacijų rūšių yra daug – daugiau nei 100. Tad jei susidomėjote kuriomis nors, žinokite, kad mityba yra vienas iš bazinių dalykų, nuo kurio reikėtų pradėti siekiant tam tikrų patirčių.
Dar vienas dalykas, kuris mane stebindavo, kad kai kurie žmonės, jau daugelį metų užsiimantys įvairiomis praktikomis, įsitikinę, jog jei valgys su meile šokoladus, gers kavą ir vartos kitus produktus, neturinčius jokios maistinės vertės ir veikiančius kaip stimuliantai pasijusti geriau, viskas labai lengvai pasišalins. Ar tai panašu į sąmoningo žmogaus elgesį? Aš manau, kad ne. Jei jūs į save kišite visišką šlamštą ir prisidengsite meile, sąmoningumu ir pan., reiškia jūs save apgaudinėjate labiau, nei bet kuris kitas tiesiog sėdintis vakare prie televizoriaus ekrano ir valgantis ar geriantis minėtus produktus.
Linkiu kiekvienam atrasti naudingas praktikas, gauti iš jų naudos, eiti toliau ir niekur nepastrigti. Gyvenimas šiame kūne skirtas tam, kad patirtume gyvenimą. Patirti nepakenkiant sau. Perduoti išmintį kitai kartai.